Vánoce v New Yorku (část první)

Začínám plánovat cestu do New Yorku

Letošní Vánoce a Nový rok strávím v New Yorku. Daleko od každoročního vánočního shonu, rodiny, vánočních návštěv, přecpávání se vánočním cukrovím a kaprem se salátem. Udělám si Vánoce jinak a splním si sen – stát před vánočním stromem u Rockefellerova centra (ano, jako Kevin v Sám doma) a uvidím Ball drop o silvestrovské půlnoci na Times Square. Jo, to je nápad. ale jak ho zrealizovat? Mám na to rok, teda, je květen, takže už jen 7 měsíců.

V tomto příspěvku tě provedu tím, jak si svoji cestu plánuju. Jak nakupuju letenky, vybírám termín, místa, které chci vidět, jak si zjišťuju informace a co všechno musím udělat předtím, než někam vyrazím. A kdoví, třeba tě inspiruju nebo tady najdeš tipy k plánování cest, které v budoucnu využiješ.

Kolik dní strávím v New Yorku?

To je základní otázka. Kolik dní chci zůstat v New Yorku? První věc, nad kterou jsem se zamyslel. Začal jsem tím, že jsem si dohledal nejrůznější informace o New Yorku. Google je můj velký kamarád. Hledal jsem třeba Co vidět v New Yorku, nastudoval jsem spoustu webů, přečetl jsem tištěného průvodce New Yorkem a všechna místa, která mě zaujala, jsem si vypsal na papír a rovnou vyznačil v mapě

Když vím, kde ta místa jsou, tak se pak začínám v celém městě orientovat, aniž bych tam byl. Také jsem na Instagramu začal sledovat pár profilů, které se na New York zaměřují. Třeba newyorkcity.explore, pictures_of_newyork, nyclive a další. 

Všechna místa jsem si pak sepsal do přehledného průvodce, kam jsem si doplnil odkazy na webové stránky, přidal otevírací doby, ceny vstupného, fotku. Zjistil, kolik času na každém místě přibližně strávím, kolik času zabere přesun atd. 

A pak už jsem si jednoduše zkusil rozplánovat jednotlivé dny. Samozřejmě s rezervou a očekáváním, že to nebude stoprocentní, že něco v realitě nevyjde. Že něco zabere víc času, něco naopak míň. Ale mám rezervy a dokonce i místa, která nikam nezapadla, nejsou to pro mě ta, co musím za každou cenu vidět, ale když bych se nudil, tak vím, kam ještě zajít.

Takhle to pak vypadá v mém průvodci. První část je popis místa, další pak itinerář na celý den. Šedivě pak to, co mi nevadí, když nestihnu. Jestli tě můj průvodce zaujal, napiš mi, rád se o něj podělím. Mrkni na stránku Průvodci: To nejlepší z cest.

Dalším faktorem je to, co chci zažít. Tedy, vánoční strom u Rockefellerova centra a silvestrovskou půlnoc na Times Square.  Plus to, že minimálně jeden den se přes svátky nikam nedostanu, protože bude všude zavřeno. Zároveň vím, že se dá v NY dobře nakupovat a po svátcích začínají výprodeje. 

No a další důležitá věc je také to, kolik jsem ochotný do takové cesty investovat peněz. 

Z toho všeho mi vychází, že budu potřebovat být v New Yorku alespoň 7 dní a to by to byly fakt našlapané dny. Zároveň vím, že by to mělo být někdy v období od Štědrého dne do třeba druhého – třetího ledna. Teď už vše závisí na letenkách. Ale ty začnu řešit někdy v červenci, takže je čas.

O nich ale v dalším příspěvku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *